Zajęcia logopedyczne

Ćwiczenia te służą dzieciom, których mowa budzi zastrzeżenia, jak i tym, które mówią wadliwie. W odniesieniu do pierwszych pełnią funkcję rozwojową i profilaktyczną, w odniesieniu do drugich zawierają ponadto elementy korekcji. Celem zajęć jest między innymi usuwanie przyczyn niechęci mówienia, ułatwianie nawiązywania słownych kontaktów społecznych, stymulowanie rozwoju mowy dzieci, wywoływanie spontanicznej artykulacji, usprawnianie aparatu oddechowego, usprawnianie narządów artykulacyjnych. Zajęcia prowadzone są dla dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

wszystkie artykuły