Dogoterapia

Zajęcia wspierają rozwój dziecka, dzięki wykorzystaniu niezwykłego narzędzia pracy, jakim jest odpowiednio przygotowany pies – prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Metoda ta wzmacnia efektywność rehabilitacji, zaś jej efekty zależą od dysfunkcji, jaką ma dziecko. Do największych zalet dogoterapii można zaliczyć fakt, iż dziecko jest w stanie pokonać psychologiczne bariery, takie jak np. wstyd czy brak pewności siebie. Zajęcia z psami sprawiają dzieciom radość i nie trzeba ich zmuszać do wykonywania zadań. Zajęcia prowadzone są dla dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

wszystkie artykuły