Aktualności

Baw się i ucz razem z nami – Pakiet materiałów dla Przedszkolaków 15.06.

Przedstawiamy temat kompleksowy na najbliższy tydzień podczas którego:

dziecko pozna mapę Polski, zdobędzie wiedzę o regionach Polski oraz o ukształtowaniu powierzchni. Powtórzy wybrane nazwy miast, rzek, morza i gór. Dowie się, czym jest Park Narodowy i czym różni się od parku miejskiego. Utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, samodzielnie i wspólnie z rodzicami.

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/piekna-nasza-polska-cala

Poniżej znajdują się listy do poszczególnych grup, w których zawarte są wskazówki jak z tym tematem sobie poradzić. Powodzenia!!!

Razem z Panią Sylwią zapraszamy Was na prawdziwą wyprawę. A gdzie? – zobaczcie sami!

https://youtu.be/0lY8kOgjqVE

https://youtu.be/4ElvM44u8aQ

https://youtu.be/clZIB0qN1jM

Po takiej wyprawie przyda nam się trochę odpoczynku. Zapraszamy do wspólnej zabawy z siostrą Symeoną i Panią Izą, które pokażą Wam jak przygotować swojego własnego gniotka.

https://youtu.be/j3j3Z83QWEw

 

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK